Papa Françesku vitin tjetër në Japoni? - Bota Sot
Papa Françesku vitin tjetër në Japoni?

Azia

Papa Françesku vitin tjetër në Japoni?

Më: 12 shtator 2018 Në ora: 11:33
Papa Françesku

Papa Françesku shpreson se në vitin tjetër do të mund ta vizitojë Japoninë.

Ati i shenjtë e ka bërë këtë paralajmërim këtë të mërkurë kur për vizitë pati disa anëtarë të Asociacionit Kulturor, shkruan AP.

“Dua të ju njoftoj se kam në plan që ta vizitojë Jajponinë. Shpresoj shumë që kjo vizitë të realizohet në vitin e ardhshëm. Shpresojmë ta bëjmë këtë”, është shprehur Papa.

Ai ka kohë që ka shprehur admirimin për kulturën dhe historinë e Japonisë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...