Qyteti më i lumtur në botë nuk është në Evropë, as në Amerikë - Bota Sot
Qyteti më i lumtur në botë nuk është në Evropë, as në Amerikë

Bota

Qyteti më i lumtur në botë nuk është në Evropë, as në Amerikë

Më: 27 shkurt 2019 Në ora: 17:20
Ilustrim

Sipas një sondazhi të kryer nga Times Out dhe Tapestry Research, qyteti më i lumtur në botë ndodhet në Melbourn të Australisë.

15.000 njerëz u intervistuan për këtë sondazh në 32 qytete të mbarë botës. Ata u pyetën për ushqimin, pijet, kulturën, takimet dashurore, udhëtimin, jetën në komunitet, etj.

Të dyja kompanitë nxorën përfundimin se qyteti më i lumtur në botë është Melbourn, në Australi.

Plazhet, parqet publike, restorantet e larmishëm dhe moti e bëjnë një nga vendet më të përkryera për të jetuar, gjatë gjithë vitit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...