Përmbysja e autobusit/ 29 të vdekur dhe 22 të plagosur në Portugali - Bota Sot
Përmbysja e autobusit/ 29 të vdekur dhe 22 të plagosur në Portugali

Bota

Përmbysja e autobusit/ 29 të vdekur dhe 22 të plagosur në Portugali

Më: 18 prill 2019 Në ora: 08:26
Përmbysja e autobusit

Të paktën 29 persona raportohen të kenë vdekur pasi një autobus doli rruga në një lagje të ishullit Madeira, Portugali.

Autobusi kishte 55 pasagjerë dhe një udhërrëfyes kur ndodhi aksidenti.

Filipe Sousa, kryebashkiaku i qytetit të afërt të Santa Cruz, tha se 12 burra dhe 17 gra vdiqën në aksident – shumica e të cilëve ishin shtetas gjermanë.

Ndërsa 22 të tjerë u plagosën sipas agjencisë kombëtare të lajmeve portugeze Lusa.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...