Aksident masiv në autostradë - Bota Sot
Aksident masiv në autostradë

Bota

Aksident masiv në autostradë

Më: 26 prill 2019 Në ora: 14:48
Foto

Këto pamje janë xhiruar në vendin ku disa automjete u shkrumbuan nga flakët pas një aksidenti masiv në një nga autostradat në hyrjen jug-perëndimore të Denverit.

Autoritetet flasin për disa të vdekur edhe pse numri i tyre i saktë ende nuk është bërë i ditur. 10 është ai i të lënduarve që po kurohen në spitale me plagë të rënda.

Në aksident u përfshinë 12 vetura dhe 3 kamionë. Dëshmitarët thanë se fillimisht, njëri prej kamionëve që shkaktoi aksidentin tragjik po lëvizte në mënyrë të pakontrolluar dhe me shpejtësi të madhe në korsitë e emergjencës.

Gjatë xhirimeve dëgjohen edhe shpërthimet e automjeteve të përfshira në aksident. Shkaqet e aksidentit janë të paqarta. Dyshimet janë se kamioni mund të ketë pasur probleme me frenat ose shoferi ka qenë në gjendje të dehur.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...