BOV: ky është blindi i prodhuar nga Ushtria e Lirë Siriane - Bota Sot
BOV: ky është blindi i prodhuar nga Ushtria e Lirë Siriane

Bota

BOV: ky është blindi i prodhuar nga Ushtria e Lirë Siriane

Më: 11 korrik 2019 Në ora: 14:50
BOV

Specialistë të Ushtrisë së Lirë Siriane kanë arritur që në zonat e dominuara prej tyre të nxjerrin dhe një automjet të blinduar ushtarak. Eshtë BOV, i cili shërben për transportin e trupave.

Ky blind vjen pas hapjes së një fabrike për prodhimin e armëve dhe pajisjeve ushtarake në zonat e pushtuara.

Për prodhimin e këtij blindi, specialistët e Ushtrisë së Lirë Siriane i janë referuar një modeli turk.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat