E pazakontë! Australia pushtohet nga dëbora - Bota Sot
E pazakontë! Australia pushtohet nga dëbora

Bota

E pazakontë! Australia pushtohet nga dëbora

Më: 13 gusht 2019 Në ora: 07:23
Australi

Teksa e gjithë Evropa, përfshirë dhe Shqipërinë, po kalojnë një valë të nxehti ekstrem, Australia është mbuluar sot nga dëbora.

Dëbora e dendur ka “pushtuar” Australinë juglindore, duke shënuar dhe një rënie ekstreme temperaturash në thuajse të gjithë vendin.

Shteti-kontinent njihet për temperaturat e larta dhe reshjet e dëborës në këtë stinë janë një fenomen i pazakontë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...