Parashikimi i frikshëm i Nostradamusit për 2019-tën, atentatin kundër Trumpit dhe Luftën Botërore - Bota Sot
Parashikimi i frikshëm i Nostradamusit për 2019-tën, atentatin kundër Trumpit dhe Luftën Botërore

Bota

Parashikimi i frikshëm i Nostradamusit për 2019-tën, atentatin kundër Trumpit dhe Luftën Botërore

Më: 12 shtator 2019 Në ora: 21:59
Foto ilustrim

Nostradamus pa dyshim që njihet si njëri prej parashikuesve më të mëdhenj në botë.

Por a ka parashikuar ai diçka për 2019? Edhe pse parashikimet e tij nuk përfshijnë afate të detajuara dhe specifike, përkrahësit e tij besojnë se një numër i madh i parashikimeve të tij do të bëhen realitet në të ardhmen.

Një prej parashikimeve të tij është edhe për Luftën e Tretë Botërore, i cili ka pretenduar se do të zgjatë për më shumë se 27 vjet, raporton “Express”.

Edhe pse tani në fund të vitit 2019, shumica janë duke pyetur se a do bëhen të vërteta predikimet e tij në vitin 2019. Nostradamus kishte parashikuar një vit shumë të dhunshëm sa i përket Presidencës Amerikane.

Sipas disa ekspertëve, Nostradamus kishte paralajmëruar një atentant kundër Presidentit Amerikanë Donald Trump, konflikt të armatosur në Lindjes e Mesme dhe rinovim të marrëdhënieve me homologun e tij rus midis vitit 2019-2020.

Sipas predikimeve të tij Donald Trump do të nënshkruaj një marrëveshje me Presidentin Vladimir Putin. Kjo marrëveshje gjoja do të pasqyrojë paktin e Donald Trump me Korenë e Veriut.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...