Koreja e Jugut mban zgjedhje në mes të pandemisë - Bota Sot
Koreja e Jugut mban zgjedhje në mes të pandemisë

Bota

Koreja e Jugut mban zgjedhje në mes të pandemisë

Më: 15 prill 2020 Në ora: 20:20
Foto ilustrim

Në Korenë e Jugut po mbahen zgjedhjet parlamentare në mes të shpërthimit të koronavirusit të ri.

Votimet për 300 deputetët e Asamblesë Kombëtare filluan në orën 06:00 të mëngjesit sipas kohës lokale dhe do të vazhdojnë deri në orën 18:00.

Rreth 44 milionë qytetarë pritet të votojnë duke mbajtur maska në fytyrë dhe doreza. Atyre gjithashtu do t’u kontrollohet temperatura dhe do të dezinfektojnë duart para se të hyjnë në vendvotim.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat