Samiti i G7 mundet të mbahet në fund të qershorit - Bota Sot
Samiti i G7 mundet të mbahet në fund të qershorit

Bota

Samiti i G7 mundet të mbahet në fund të qershorit

Më: 24 maj 2020 Në ora: 18:34
Samiti i G7

Liderët e G7 mund të mbajnë në fund të qershorit një takim ku do të jenë të pranishëm fizikisht.

Këtë e bëri të ditur për CBS në një intervistë, Robert O’Brien, Këshilltari i Sigurisë Nacionale i Shtëpisë së Bardhë, Robert O’Brien.

“Samiti i G7, nëse ndodh në prani fizike dhe ne mendojmë se do të ndodhë, do të mbahet në fund të qershorit”, ka thënë ai.

Donald Trump, presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës e kishte anuluar këtë takim që kishte për tu mbajtur në mars, shkruan Reuters.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat