Aeroplani me 191 pasagjerë në bord del nga pista dhe përplaset, ka viktima - Bota Sot
Aeroplani me 191 pasagjerë në bord del nga pista dhe përplaset, ka viktima

Bota

Aeroplani me 191 pasagjerë në bord del nga pista dhe përplaset, ka viktima

Më: 7 gusht 2020 Në ora: 18:59
Foto ilustrim

Një aeroplan i linjës “Air India Expres”, me 191 pasagjerë në bord, është përplasur në një aeroport në shtetin jugor të Kerala.

Aeroplani po fluturonte nga Dubai për në Calicut. Sipas raportimeve aeroplani ka dalë nga pista dhe si pasojë i ka marrë jetën pilotit dhe një personi tjetër, ndërsa 35 persona mbetën të lënduar.

Mediat lokale shkruajnë se rreth 15 ambulanca shkuan në vendngjarje dhe evakuuan pasagjerët, shumica prej të cilëve kishin pësuar dëme të lehta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat