Trump: Koreja Veriore nuk është më një kërcënim bërthamor - Bota Sot
Trump: Koreja Veriore nuk është më një kërcënim bërthamor

Bota

Trump: Koreja Veriore nuk është më një kërcënim bërthamor

Më: 13 qershor 2018 Në ora: 13:01
Donald Trump dhe Kim Jong Un

Koreja e Veriut nuk paraqet më kërcënim bërthamor, tha presidenti i SHBA-së, Donald Trump pas kthimit në Uashington nga Singapori ku u takua me udhëheqësin e Koresë së Veriut, Kim Jong-un.

Trump tha në llogarinë e tij Twitter, se takimi i tij me Kim ishte një përvojë interesante dhe shumë pozitive.

Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera