Shpërthim pranë një kishe në Athinë, dy të plagosur - Bota Sot
Shpërthim pranë një kishe në Athinë, dy të plagosur

Evropë

Shpërthim pranë një kishe në Athinë, dy të plagosur

Më: 27 dhjetor 2018 Në ora: 09:37
Foto ilustrim

Një bombë artizanale shpërtheu sot jashtë një kishe në Kolonaki, në Athinë, duke plagosur dy persona, njoftuan burime të policisë.

Bomba shpërtheu në orën 07:10 dhe sipas burimeve, ajo ishte e përbërë nga dy kuti me lëndë djegëse, tela dhe një orë.

Bomba plagosi policin që po ekzaminonte kutinë si dhe një punonjës të kishës.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...