Një çift gjerman humb jetën derisa po kalonte hekurudhën

Evropë

Një çift gjerman humb jetën derisa po kalonte hekurudhën

Më: 6 janar 2019 Në ora: 18:49
Gjermani

Policia gjermane tha se një çift bashkëshortor ka humbur jetën kur u goditën nga treni, ndërsa po përpiqeshin të kalonin hekurudhën.

Siç shpjegoi policia në qytetin jugperëndimor të Rothenberg, një 71-vjeçar dhe një grua 67-vjeçare zbritën nga treni në stacionin e qytetit dhe u përpoqën të kalonin rrugën në shtëpi.

Çifti u godit nga treni që po lëvizte në drejtim të kundërt.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat