Imamoglu: Krerët e partive të Turqisë janë humbës të këqinj - Bota Sot
Imamoglu: Krerët e partive të Turqisë janë humbës të këqinj

Evropë

Imamoglu: Krerët e partive të Turqisë janë humbës të këqinj

Më: 4 prill 2019 Në ora: 09:27
Ilustrim

Krerët e partive të Turqisë janë humbës të këqinj, thotë fituesi i zgjedhjeve Imamoglu.

Në konferencat e përditshme të shtypit dhe në biografinë e tij në rrjetin social Twitter – Ekrem Imamoglu i partisë opozitare CHP thotë se ai është kryetari i ri i bashkisë, raporton BBC.

Sipas rezultateve paraprake nga bordi i zgjedhjeve thuhet se ai i fitoi zgjedhjet lokale fundjavën e kaluar me rreth 25 mijë vota.

Por në të gjithë qytetin, Partia qeverisëse AK ka vendosur postera fitoreje, me në krye Presidentin Rexhep Tajip Erdogan dhe kandidatin Binali Yildirim duke falënderuar Stambollin për fitore.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...