Arrestohet konkurrentja e Miss Hitler - Bota Sot
Arrestohet konkurrentja e Miss Hitler

Evropë

Arrestohet konkurrentja e Miss Hitler

Më: 7 prill 2019 Në ora: 20:51
Foto

Një grua e re e cila tha se është kandidate për Miss Hitler është arrestuar për fotografitë e publikuara përballë një flamuri nazist, njofton policia në Birmingham.

Alice Cutter, 22 vjeçare, e fotografoi veten përballë një flamuri të Gjermanisë naziste, dhe publikisht shprehu mbështetjen për organizatën e ekstremit të djathtë të quajtur Aksioni Kombëtar.

Sipas policisë është arrestuar edhe i fejuari i saj, Mark Jones, 24 vjeçar, i cili gjithashtu në rrejte sociale kishte shprehur simpati për nazistët.

Madje, Jones i janë gjetur fotografi të kampeve të përqendrimit të çifutëve, të cilat i kishte shkrepur gjatë vizitës së tij në Gjermani.

Ai është arrestuar për shkak se kishte publikuar fotografi me përshëndetje naziste.

Përndryshe në Britani ideologjia naziste është e ndaluar, dhe kushdo që shpreh mbështetje ose bën veprime mbështetëse, thyen ligjin.
 

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...