Ja si ISIS feston djegien e Katedrales Notre-Dame - Bota Sot
Ja si ISIS feston djegien e Katedrales Notre-Dame

Evropë

Ja si ISIS feston djegien e Katedrales Notre-Dame

Më: 17 prill 2019 Në ora: 19:04
Foto

E gjithë bota u trondit nga imazhet në flakë të katedrales së famshme Notre-Dame në Parisë, e pas kësaj filloi edhe sensibilizimi dhe dhurimi i parave për rindërtimin e saj.

Por për Shtetin Islamik, ISIS, duket se diçka e tillë është një festë, pasi në rrjetet sociale ata kanë postuar një poster ku shihet Katedralja në flakë, ndërsa në arabisht shkruhet: Paçi një ditë të mbarë!

Image

Fotoja shoqërohej gjithashtu edhe me mesazhin: Ndërtimi i saj filloi në vitin 1163 dhe përfundoi në 1345. Është koha për të thënë lamtumirë politeizmit tuaj oratorik.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...