Rusi: Nisin hetimet pas një shpërthimi në një ndërtesë banimi - Bota Sot
Rusi: Nisin hetimet pas një shpërthimi në një ndërtesë banimi

Evropë

Rusi: Nisin hetimet pas një shpërthimi në një ndërtesë banimi

Më: 12 maj 2019 Në ora: 11:53
Rusi, foto ilustruese.

Zyrtarët në rajonin rus Rostov, thonë se kanë nisur një hetim kriminal, vetëm pak orë pas shpërthimit të gazit në një ndërtesë banimi, ku humbën jetën një i rritur dhe një fëmijë.

Shpërthimi që ndodhi sot në qarkun Kamensky të Rostovit, shkaktoi dëme materiale në disa apartamente në këtë ndërtesë banimi, e cila ka rrezik të kolapsojë, thanë zyrtarët.

Dy persona të tjerë po ashtu kanë marrë lëndime serioze dhe janë dërguar në spital për tretman mjekësor.

Agjencia e lajmeve TASS raportoi se hetuesit kanë konfiskuar disa dokumente të rëndësishme nga kompania që ofronte shërbime të gazit për këtë zonë.

Në muajin janar, pesë persona humbën jetën në rajonin e Rostovit, kur ndodhi një shpërthim i gazit në një ndërtesë banimi në qytetin Shakhty.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat