‘Jelek-verdhët’ përleshen me policinë në Bruksel - Bota Sot
‘Jelek-verdhët’ përleshen me policinë në Bruksel

Evropë

‘Jelek-verdhët’ përleshen me policinë në Bruksel

Më: 26 maj 2019 Në ora: 17:23
Pamje nga përleshja

Në protestën e "jelek-verdhëve" sot në Bruksel ka shpërthyer në dhunë, për shkak të të cilës policia është detyruar të përdorë sprej piperi.

Qindra protestues protestuan kundër padrejtësive shoqërore, dhe sipas AP-së, në këtë protestë kishte njerëz me pantallona të zeza që provokuan sulme ndaj organeve të sigurisë.

Në shumë vende kishte përleshje me policinë dhe disa persona u arrestuan.

Agjencia e lajmeve AP transmeton se përplasjet ndodhën pranë selisë së BE-së.

Image
Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...