Kështu e festojnë fillimin e vitit të ri universitar studentët në Angli - Bota Sot
Kështu e festojnë fillimin e vitit të ri universitar studentët në Angli

Evropë

Kështu e festojnë fillimin e vitit të ri universitar studentët në Angli

Më: 19 shtator 2019 Në ora: 08:45
Foto

“Fresher Week”, ose “Java e studentëve të vitit të parë”, siç quhet ndryshe, është java e fundit e pushimeve për sistemin universitar në Angli.

Për këtë arsye, universitetet e kanë zakon që të bëjnë organizime të ndryshme, në mënyrë që të sapoardhurit të njihen me njëri-tjetrin dhe me institucionet një javë para se të fillojë shkolla.

Por sigurisht, është e vështirë që këto festa të mos dalin duarsh e të mos përfundojnë në një mbrëmje të shfrenuar nëpër lokalet e natës.

Image
Image
Image
Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...