Përleshje masive në plazhin e mbushur me njerëz – publikohen pamjet - Bota Sot
Përleshje masive në plazhin e mbushur me njerëz – publikohen pamjet

Evropë

Përleshje masive në plazhin e mbushur me njerëz – publikohen pamjet

Më: 26 maj 2020 Në ora: 19:27
Përleshje masive

Një përleshje e madhe shpërtheu në një plazh pasi disa njerëz harruan qartë rregullat e distancës sociale.

Sipas mediave të huaja, mijëra njerëz u mblodhën në plazhe dje ndërsa britanikët u përpoqën të shfrytëzojnë sa më shumë motin e mirë pasi kryeministri Boris Johnson lehtësoi masat e bllokimit.

Por distancimi social “u harrua” në Broadstairs, Kent, ku vizitorët e plazhit u gjenden në një luftë.

Pamjet tronditëse tregojnë dhjetëra njerëz që mblidhen para se gjërat të nxehen dhe grumbullohen papritmas, ndërsa familjet e habitura shikojnë.

Bëhet e ditur se në vendin e ngjarjes kishin ardhur policia dhe të paktën një person u plagos dhe u trajtua nga paramedikët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat