Britani e Madhe: Vetëm 22% e të infektuarve kanë raportuar simptoma të COVID-19 - Bota Sot
Britani e Madhe: Vetëm 22% e të infektuarve kanë raportuar simptoma të COVID-19

Evropë

Britani e Madhe: Vetëm 22% e të infektuarve kanë raportuar simptoma të COVID-19

Më: 8 korrik 2020 Në ora: 08:25
Foto ilustrim

Në Britaninën e Madhe vetëm 22% e të infektuarve me COVID-19 kanë raportuar se kishin simptoma të COVID-19.

Lajmin e ka bërë të ditur Zyra për Statistika Kombëtare shkruan BBC.

Kjo do të thotë se rreth 80% e njerëzve janë asimptomatik dhe në këtë mënyrë virusi mund të përhapet pa vetëdijen e tyre.

Deri më tani stafi shëndetësor duket se është target nga virusi, pasi janë çdoherë në kontakt me të infektuarit.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat