Mbretëria e Bashkuar raporton rreth 4 mijë raste të reja me COVID-19

Evropë

Mbretëria e Bashkuar raporton rreth 4 mijë raste të reja me COVID-19

Më: 28 shtator 2020 Në ora: 17:54
Foto ilustrim

Rreth 4 mijë raste të reja kanë rezultuar pozitiv me koronavirus në Mbretërinë e Bashkuar.

Ndërsa, gjatë të dielës janë raportuar 5 mijë e 693 raste me COVID-19, thuhet sipas shifrave nga Departamenti i Shëndetit dhe Kujdesit Social.

Që nga fillimi i pandemisë Mbretëria e Bashkuar numëron rreth 440 mijë raste të reja dhe ai i vdekjeve ka arritur në 42 mijë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat