Vajza 14 vjeçare goditet me fishekzjarr në fytyrë nga disa motoçiklistë

Evropë

Vajza 14 vjeçare goditet me fishekzjarr në fytyrë nga disa motoçiklistë

Më: 29 tetor 2020 Në ora: 15:41
Holly

Një vajzë 14-vjeçare pësoi djegie të tmerrshme në fytyrë kur disa djem me biçikletë lëshuan një fishekzjarr drejt saj në Londër, të shtunën.

Ajo u dërgua me urgjencë në Spitalin e Shën Thomasit me buzë dhe faqe të fryrë dhe gjak që derdhej nga goja e saj.

Kjo vjen pasi të rinjtë qëlluan me raketa dhe fishekzjarre në një vend në Kanada gjatë fundjavës si pjesë e një vale të sjelljes anti-shoqërore pranë stacionit.

Mamaja e Holly tha se ‘yobs’ po e bëjnë jetën e banorëve një "makth" dhe duke e kthyer lagjen në një "zonë të ndaluar", sipas një raporti.

Holly, nga Deptford, Londër, ka përshkruar se si djemtë me biçikletë erdhën pas saj dhe hodhën një fishekzjarr në dysheme.

"Ndërsa kthehesha, fishekzjarri më goditi në fytyrë dhe ajo shpërtheu,- tha ajo.

"Unë rashë pa ndjenja, dhe nuk mund të dëgjoja siç duhet.

Unë isha e frikësuar se mos e gjithë fytyra ime ishte e plagosur dhe se dhëmbët e mi do të thyheshin.

Holly tha se incidenti ndodhi ndërsa ajo po ecte drejt një tuneli këmbë me shoqen e saj për të dalë nga shiu.

Paula, mamaja e adoleshentes, tha se vajza e saj pësoi ënjtje ‘qesharake’ dhe tani po zgjohej natën me shijen e squfurit në gojën e saj.

Nëna pretendoi se vajza e saj mund të ishte verbëruar në incident, duke shtuar se ajo tani është e tmerruar të largohet nga shtëpia, veçanërisht në natën e fishekzjarreve.

Ajo shtoi se jobët lokalë kanë shkaktuar kaos në zonë për një kohë të gjatë, me policinë që tani lëshon një fuqi shpërndarjeje të seksionit 35 në lagje.

Image
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat