Pamje apokaliptike, shikoni si shembet pallati 8-katësh në Turqi

Evropë

Pamje apokaliptike, shikoni si shembet pallati 8-katësh në Turqi

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 14:32
Pamje nga video

Mediat turke vazhdojnë të publikojnë pamje të tmerrshme, ku shihen banesa të rrafshuar dhe qytetarë që kërkojnë për viktima nën rrënoja.

Lëkundjet sizmike kanë qenë shumë të fuqishme, pasi në Izmir janë rrëzuar disa dhjetëra godina shumëkatëshe dhe dëmet janë të pallogaritshme. Ndërkohë mësohet se lëkundjet janë ndjerë dhe në shumë qytete turke si në Bursa, Stamboll, Izmir, Denizli dhe Çanakkale.

Në pamjet e mëposhtme shihet shembja e një pallati 8 katësh.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat