Turqit kërkojnë nën rrënoja për të mbijetuarit e tërmetit

Evropë

Turqit kërkojnë nën rrënoja për të mbijetuarit e tërmetit

Më: 30 tetor 2020 Në ora: 21:07
Turqi

Katërmbëdhjetë të vdekur, qindra të plagosur dhe rreth 20 ndërtesa të shembura është bilanci që ka shkaktuar tërmeti që goditi Turqinë dhe Greqinë ditën e premte.

Në Izmir të Turqisë ekipet e shpëtimit po punojnë për të gjetur të mbijetuar nën gërmadha.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat