Zjarr në një banesë në Turqi: Nëna hedh katër fëmijët nga dritarja, qytetarët i presin me batanije

Evropë

Zjarr në një banesë në Turqi: Nëna hedh katër fëmijët nga dritarja, qytetarët i presin me batanije

Më: 25 shkurt 2021 Në ora: 14:43
foto nga vendi ngjarjes

Qytetarët e qytezës turke të Esenlerit kanë qenë dëshmitarë të një një ngjarje të rrallë.

Një nënë është detyruar t’i hedh nga dritarja katër fëmijët pasi që apartamenti ishte përfshirë nga flakët.

Disa prej banorëve i dolën në ndihmë gruas teksa kishin hapur një batanije për t’i pritur fëmijët.

Raportohet se shpëtimi i tyre është bërë me sukses dhe veç dëmeve materiale nuk ka të lënduar.

Ndryshe, policia turke tashmë ka nis hetimet rreth rastit gjersa raportet e para thonë se zjarrin e ka shkaktuar shpërthimi i një bombole të vogël të gazit. 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat