Racizmin ndaj tij, politikani me ngjyrë e shndërron në moton kryesore të zgjedhjeve në Gjermani

Evropë

Racizmin ndaj tij, politikani me ngjyrë e shndërron në moton kryesore të zgjedhjeve në Gjermani

Më: 1 mars 2021 Në ora: 22:45
Emile Yadjo – Scheuerer

Ky është Emile Yadjo – Scheuerer, kandidati i SPD për zgjedhjet e 14 marsit të vitit 2021 në Baden Württemberg.

Ai është përballur së fundi me racizëm teksa po posterët e tij po kryqëzohen si shenj refuzuese.

Megjithatë, këtë veprim politikani me ngjyrë e ka shndërruar në forcë dhe në kampanjën kryesore.

Image

Këtë veprim, Yadjo përmes homorit e ka sjell në favor të vetvetës, “Iksi im i parë në Sinzheim është i sigurt! Ndiqeni shembullin me kënaqësi – iksi juaj për Emile Yadjo-Scheuerer në fletën e votimit në votimin me postë ose në 14 Mars në kabinën e votimit”.

Pas këtij publikimi, me qindra komente mbështetëse ka arritur t’i marr nga votuesit gjerman. 

Image

 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat