Polonia do rihapë çerdhet nga e hëna

Evropë

Polonia do rihapë çerdhet nga e hëna

Më: 14 prill 2021 Në ora: 11:49
Foto ilustrim

Polonia do të rihapë kopshtet dhe do të lejojë sporte në ajër të hapur nga 19 prilli.

Kjo do të ndodhë por kufizimet e reja do të shtyhen më një javë, tha sot ministri i shëndetësisë i këtij shteti, Adam Niedzielski, raporton Reuters.

Ai po ashtu njoftoi se hotelet do të qëndrojnë të mbyllura deri më 3 maj.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat