Papa shpreson për një marrëveshje mbi migrantët - Bota Sot
Papa shpreson për një marrëveshje mbi migrantët

Evropë

Papa shpreson për një marrëveshje mbi migrantët

Më: 17 qershor 2018 Në ora: 17:06
Papa Françesku

Papa Françesku sot shprehu shpresën se qeveritë do të arrijnë marrëveshje për mbrojtjen e atyre që janë të detyruar të largohen nga atdheu i tyre.

Ai tha këtë në adresimin e besimtarëve në Sheshin e Shën Pjetrit në Romë dhe shtoi se një marrëveshje e tillë duhet të ketë "migrim të sigurt", transmeton AP.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh
test
Tjera