Letonia akuzon Rusinë për sulme kibernetike - Bota Sot
Letonia akuzon Rusinë për sulme kibernetike

Evropë

Letonia akuzon Rusinë për sulme kibernetike

Më: 8 tetor 2018 Në ora: 19:10
Ilustrim

Agjencia e inteligjencës letoneze ka akuzuar Rusinë për sulme kibernetike në strukturat e jashtme të sigurisë të Letonisë dhe institucionet e tjera shtetërore gjatë viteve të fundit, por se asnjë sulm i tillë nuk është regjistruar në zgjedhjet e fundit.

Zyra e Kushtetutës së Letonisë ka njoftuar se agjencia e inteligjencës ushtarake ruse (GRU) po përpiqet me vite për të hyrë në informacione nëpërmjet e-maileve.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...