Itali, rritet në 15 numri i viktimave nga moti i keq - Bota Sot
Itali, rritet në 15 numri i viktimave nga moti i keq

Evropë

Itali, rritet në 15 numri i viktimave nga moti i keq

Më: 1 nëntor 2018 Në ora: 16:41
Pamje nga vendi i ngjarjes

Edhe dy persona të tjerë humbën jetën sot në Aosta, në luginën e Gressoney, pas rrëzimit të një peme mbi makinën me të cilën ata udhëtonin.

Në këtë zonë kanë qenë të shumta rastet e ndërhyrjes nga ekipet e shpëtimit, për shkak të pemëve të rrëzuara për shkak të motit të keq.

Ndërkohë që autoritetet italiane kishin njoftuar që dje alarmin e kuq për shkak të motit të keq.

Qendra e Mbrojtjes Civile e ka zgjatur deri në orën 14 të ditës së premte më 2 nëntor alarmin e kuq, për shkak të situatës kritike hidraulike në rrjetin dytësor dhe situatën kritike gjeologjike në zonat Alto Piave, Piave-Pedemontano dhe Alto Brenta-Bakiljone-Alpone, ndërsa alarmin portokalli e ka lënë për të gjithë territorin e Venetos për rrjetin kryesor hidraulik.

Në veçanti, për datën 1 nëntor, parashikohen reshje të rrëmbyera që pritet të jenë më intensive në mëngjes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...