Hamilton fiton pole position në Austri - Bota Sot
Hamilton fiton pole position në Austri

Formula 1

Hamilton fiton pole position në Austri

Më: 11 korrik 2020 Në ora: 17:30
Hamilton fiton pole position në Austri,

Hamilton fiton pole position në Austri, duel emocionues në fund me Verstapen.

Luis Hamilton ka fituar pole position në çmimin e Austrisë. Britaniku rregjistroi kohën më të mirë në kualifikueset e pistës së Spilberg.

Hamilton e përshkroi pistën në kohën 1’19’’273 në një mot me shi të rrëmbyeshëm. I dyti u rëndit Verstapen. Emocionet u zhvilluan në momentet e fundit të garës ku Hamilton bëri një duel kokë më kokë me Vestapenin që në fund u fitua nga anglezi.

Reshjet e shiut bënë që provat e lira të shtyheshin dhe u zhvillaun në një moment të dytë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat