Quartararo fiton në Jerez

Formula 1

Quartararo fiton në Jerez

Më: 19 korrik 2020 Në ora: 15:08
Quartararo fiton në Jerez

Pole position me kohë rekord dhe fitore: Fabio Quartararo e ka inauguruar sezonin 2020 me një paraqitje perfekte, që i ka sjellë fitoren e parë në karrierë në Moto GP.

Francezi i Yamaha-s ka përfituar nga një gabim i dyfishta i Marc Marquez. Në vendin e dytë dhe të tretë janë pozicionuar Vinales (Yamaha) dhe Dovizioso (Ducati).

E pabesueshme gara e kampionit të botës, që në fillim ka dalë nga pista, më pas ka arritur të shkojë deri në vendin e tretë dhe është rrëzuar në mënyrë të frikshme në të njëjtën zonë të gabimit të parë.

Është tërhequr nga gara Valentino Rossi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat