Vinales siguron “pole” në pistën e Spielberg - Bota Sot
Vinales siguron “pole” në pistën e Spielberg

Formula 1

Vinales siguron “pole” në pistën e Spielberg

Më: 15 gusht 2020 Në ora: 14:57
Vinales siguron “pole” në pistën e Spielberg

Vinales siguron “pole” në pistën e Spielberg!

Maverick Vinales me Yamaha ka siguruar sot pasdite “pole position” në pistën e Spielberg, të vlefshme për garën e Çmimit të Madh të Austrisë.

Piloti spanjoll dha kohën 1’23”450, duke lënë pas Jack Miller me Ducati Pramac dhe Fabio Quartararo me Yamaha Petrona.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat