Hamilton pa rivalë në Formula 1

Formula 1

Hamilton pa rivalë në Formula 1

Më: 31 dhjetor 2020 Në ora: 14:44
Hamilton pa rivalë në Formula 1

Hamilton pa rivalë në Formula 1!

Kampionati Botëror i Formula 1 për vitin 2020 nisi me vonesë për shkak të pandemisë dhe u zhvilluan vetëm 17 Çmime të Mëdha, megjithatë në fund fituesi ishte sërish i njëjti, Lewis Hamilton.

Anglezi i Mercedes edhe këtë herë nuk kishte rivalë dhe triumfoi me meritë, duke barazuar legjendën gjermane Michael Schumacher përsa i përket titujve kampionë të fituar në këtë sport, plot 7.

Hamilton theu rekordin e gjermanit edhe përsa i përket Çmimeve të Mëdha të fituara në karrierë teksa falë triumfit në Portugali parakaloi Schumacher me 92 fitore, ndërsa gjermani është ndalur në kuotën 91.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat