Domenicali: Ky vendim do të zyrtarizohet ditët në vijim,

Formula 1

Domenicali: Ky vendim do të zyrtarizohet ditët në vijim,

Më: 22 janar 2021 Në ora: 11:30
Domenicali: Ky vendim do të zyrtarizohet ditët në vijim,

Pas zërave të javëve të fundit më në fund ka ardhur konfirmimi. Garat e Formula 1 do të nisin në orën fiks dhe jo më 10 minuta me “vonesë”, siç ka ndodhur sezonet e fundit.

Stefano Domenicali, presidenti i Formula 1 tha: “Ky vendim do të zyrtarizohet ditët në vijim, por këtë sezon garat do të nisën në orën e plotë. Pra në orën 14:00, 15:00 apo 17:00 dhe jo më 10 minuta pas orës fikse”.

Kjo shtyrje e garës me 10 minuta (psh, në Europë gara niste në orën 15:10) ndodhi për të lejuar reklamat të jepeshin në televizione, duke iu referuar modelit amerikan të sportit.

Për këtë rikthim në të shkuarën kanë qenë dakord të gjitha skuadrat dhe palët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat