Kontrata e re e Hamilton me Mercedesin, kap shifra të ‘çmendura’ parash

Formula 1

Kontrata e re e Hamilton me Mercedesin, kap shifra të ‘çmendura’ parash

Më: 5 shkurt 2021 Në ora: 19:17
Lewis Hamilton

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Lewis Hamilton, pritet që të rinovojë kontratën me Mercedesin.

Edhe pse ai ende nuk e ka nënshkruar kontratën me gjigantin e makinave, flitet se britaniku do të ketë një kontratë prej 40 milionë funtave.

Britaniku do të ketë dy sponsorime personale që do ti ketë në helmetën e tij.

Ja lajmi dhe detajet:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat