Rossi përgatitet për garën e radhës

Formula 1

Rossi përgatitet për garën e radhës

Më: 3 qershor 2021 Në ora: 13:23
Rossi përgatitet për garën e radhës

Valentino Rossi përgatitet për garën e radhës në botërorin e MotoGP, ku do të garohet në pistën e Barcelonës. Një pistë e dashur për 42-vjeçarin italian, ku ka triumfuar 8 herë në karrierën e tij (6 herë në MotoGP).

“Kjo është një nga pistat e mia të preferuara, argëtohem gjithnjë. Kujtimet e mira më bëjnë optimist për garën që do të zhvillojmë këtu në Katalunja, pasi jemi përmirësuar disi në garën e fundit në Mugello”, tha Rossi.

“Në garën e fundit bëra disa parakalime dhe hyra në “top-10”.

Po përmirësohemi edhe pse synojmë më shumë, gjë që do ta kërkojmë në Barcelonë me shpresën që të arrijmë diçka më shumë”, tha Rossi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat