Arjeta Rysha, nënë e 4 fëmijëve sot garoi në gara malore me meshkuj 

Formula 1

Arjeta Rysha, nënë e 4 fëmijëve sot garoi në gara malore me meshkuj 

Nga: Kemajl Goca Më: 13 qershor 2021 Në ora: 21:54
Arjeta dhe Sadat Rysha

Automobilizmi është prej sporteve më atraktive në Kosovë, por edhe më madhështore e bënë pjesëmarrja e grave dhe vajzave, që po tregojnë shkathtësitë e tyre, duke i sfiduar fuqishëm edhe meshkujt.

Sot u zhvillua gara në disiplinën malore për Kampionatin e Kosovës në automobilizëm në Grashticë.

Arjeta Rysha, anëtare e klubit Ferizaj, nënë e 4 fëmijëve garoi në gara malore me meshkuj, duke arritur në vend të dytë, padyshim është rezultat spektakolar.  

Image

Arjeta Rysha tha se ishte një garë e fortë, gjithsesi edhe emocionale.

“Sa i përket garës së sotme në Grashticë, është një vlerësim i madh kur një nënë e 4 fëmijëve garon në gara malore me meshkuj.
Edhe pse koha ishte me shi dhe pista ishte mjaft e rrëshqitshme (rrezikshme) për fat të mirë arrita mirë deri tek caku (finish), me kohe 2.21 sec.

Presim rezultat më të mirë në garën e ardhshme që do të mbahet me 25-27 qershor në Kulla Cez”, tha Arjeta. Menaxheri dhe bashkëshorti i Arjetës, Sadati, ka fjalë miradije, duke thënë se rezultati është shumë i mirë. 

Image

“Unë si burri i Arjetës këtë rezultat e shoh si shumë të mirë dhe të suksesshëm, pasi që edhe kjo garë ishte shumë e vështirë dhe me reshje shiu, gjë që ishte me rrezik të madh por Arjeta ka guxim dhe ja doli”, thotë Sadat Rysha.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat