Lewis Hamilton ka disa fjalë për Schumacher - Bota Sot
Lewis Hamilton ka disa fjalë për Schumacher

Formula 1

Lewis Hamilton ka disa fjalë për Schumacher

Më: 19 tetor 2018 Në ora: 19:23
Lewis Hamilton

Kampioni botëror i F1, Lewis Hamilton, ka adresuar disa fjalë për Schumacherin.

Është fjala për Mick Schumacher, djalin e legjendes Michael, i cili është në rrugëtimin e tij drejt Formula 1.

Mick ditë më parë ka fituar Kampionatin Evropian të Formula 3.

Hamilton mendon se Mick do të garojë në F1 për disa arsye.

“Sigurisht se F1 do ta ketë edhe një Schumacher tjetër. E para për emrin legjendar,e dyta për punën e mrekullueshme që Mick po e bën” ishin fjalët e Hamilton.

“Vërehet qartë se ai ka shumë talent njësoj sikur babai.  Edhe nëse unë do të kisha një djalë dhe ai nuk do të kishte aftësi të mëdha, ai do të bëhej pjesë e F1, falë emrit” ka përfunduar Lewis.

Mick ishte fenomenal duke fituar 8 nga 15 garat finale të F3.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...