Eriksen: Ja çfarë do t’iu them anglezëve për Kosovën - Bota Sot
Eriksen: Ja çfarë do t’iu them anglezëve për Kosovën

Futboll

Eriksen: Ja çfarë do t’iu them anglezëve për Kosovën

Më: 21 mars 2019 Në ora: 21:32
Christian Eriksen

Christian Eriksen është deklaruar pas barazimit 2:2 mes Kosovës dhe Danimarkës.

Kosova dhe Danimarka kanë luajtur 2:2 në një ndeshje interesante futbolli në ‘Fadil Vokrri’.

Eriksen, që erdhi nga bankina për të shënuar nga penalltia, ka thënë se do ta paralajmërojë Anglinë se në Kosovë i pret punë e vështirë.

“Kosova është një ekip shumë i vështirë për t’u mposhtur, do t’ju tregoj anglezeve që Kosova këtu është e rrezikshme dhe kualifikimi për Euro 2020 nuk do të jetë i lehtë”, deklaroi Eriksen.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...