Futbollisti shqiptar thyen këmbën - Bota Sot
Futbollisti shqiptar thyen këmbën

Futboll

Futbollisti shqiptar thyen këmbën

Më: 26 maj 2019 Në ora: 18:35
Thyen këmbën futbollisti shqiptar

Mbrojtësi shqiptar i Winterthur, Valon Hamdiu ka thyer këmbën në ndeshjen kundër Rapperswil dhe është detyruar të largohej nga terreni, vetëm pak minuta pasi kishte hyrê në lojë. Ai pas një starti për top ka rënë keq dhe për fat të keq pēsoi lëndim të rëndë. Hamdiu është operuar në spitalin e Winterthur dhe tani ndihet më mirë, megjithatë do të jetë jashtë terreneve të futbollit së paku dy muaj, raporton 'Lajm' nga Maqedonia. Winterthur mposhti si udhëtues Rapperswilin 4:1, në takimin e vlefshëm të ligës së dytë të Zvicrës. Hamdiu do ti mungojë Kosovës U21 në ndeshjet eliminatore të muajit qershor.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...