Kupa e Amerikës: Brazili e nis me fitore, gjunjëzon Bolivinë

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 08:06
Philippe Coutinhon

Sot në orët e hershme të mëngjesit ka startuar edhe një prej kompeticioneve më interesante në rangun e kombëtareve, Kupa e Amerikës.

Ndeshja hapëse e kësaj gare u luajt ndërmjet kombëtares së Brazilit dhe kombëtares së Bolivisë, shkruan lajmi.net.

Ashtu edhe siç pritej, takimin e fituan favoritët e kësaj gare, Brazili, duke e mposhtur Bolivinë me rezultatin 3:0.

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll pa gola, përkundër dominimit absolut të skuadrës së udhëhequr nga Tite.

Pjesa e dytë tregoi plotë tri gola, me Philippe Coutinhon që zhbllokoi gjithçka në minutën e 50’, me anë të penalltisë.

I njëjti realizoi vetëm dy minuta më vonë, duke dyfishuar epërsinë e Seleçao.

Fitoren e Brazilit dhe rezultatin përfundimtar të këtij takimi e vendosi Everton, i cili realizoi në minutën e 85’.

Ndeshjen tjetër në Grupin A, Brazili e luan kundër kombëtares së Venezuelës.