Tifozja më simpatike e ndeshjes së Yjeve në ‘Fadil Vokrri’ - Bota Sot
Tifozja më simpatike e ndeshjes së Yjeve në ‘Fadil Vokrri’

Futboll

Tifozja më simpatike e ndeshjes së Yjeve në ‘Fadil Vokrri’

Më: 15 qershor 2019 Në ora: 23:32
Në mesin e shumë tifozëve është  kapur edhe një  grua e moshuar, e cila ndonëse në moshë të shtyer kishte shkuar në stadium për të parë ndeshjen.

Përballja mes ekipit të Granit Xhakës dhe atij të Milot Rashicës në stadiumin ‘Fadil Vokrri’ kanë dhuruar emocione të paharruara për tifozët e futbollit.

Më shumë se pesë mijë tifozë, ishin të pranishëm në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, në ndeshjen humanitare të organizuar nga Xhaka dhe Rashica, për nder të 20 vjetorit të çlirimit të Prishtinës.

Në mesin e shumë tifozëve është  kapur edhe një  grua e moshuar, e cila ndonëse në moshë të shtyer kishte shkuar në stadium për të parë ndeshjen.

Kjo ndeshje prodhoi mjaft gola, plot 8 sosh, për rezultatin final 4:4.

Ndeshja kishte karakter humanitar dhe të gjitha të hollat e grumbulluara nga shitja e biletave në këtë ndeshje, do t’u dhurohen fëmijëve me nevoja të veçanta.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...