Emrat e mëdhenj të Kosovës, nga të cilët frikësohej ish Jugosllavia  - Bota Sot
Emrat e mëdhenj të Kosovës, nga të cilët frikësohej ish Jugosllavia 

Futboll

Emrat e mëdhenj të Kosovës, nga të cilët frikësohej ish Jugosllavia 

Nga: Kemajl Goca Më: 16 qershor 2019 Në ora: 12:48
Në foto janë Ramadan Cimili, Ajet Shosholli (kryetrajneri më i mirë shqiptar), Isa Sadriu, Abdyl Bellopoja, Skënder Shengyli, Rafet Prekazi, Arbnor Morina, Fadil Berisha, Afrim Tovërlani dhe Jusuf Tortoshi.

Emrat të mëdhenj të futbollit të Kosovës. Emra që nuk harrohen kurrë, emra që dridhen republikat ish jugosllave.

Ish futbollistët e mirënjohur, që i takojnë gjeneratës së artë të Prishtinës të viteve të 80-ta, mbrëmë ishin së bashku në manifestimin e Çlirimit të Prishtinës, ku u përballen yjet në stadiumin “Fafil Vokrri”.  

Emrat që dikur me lojën e tyre frikësuan edhe skuadrat me renome të ish Jugosllavisë, siç ishin Dinamo e Zagrebit, Hajduku i Splitit, Cërvena Zvezda e Beogradit, Partizani i Beogradit etj. 

Në foto janë Ramadan Cimili, Ajet Shosholli (kryetrajneri më i mirë shqiptar), Isa Sadriu, Abdyl Bellopoja, Skënder Shengyli, Rafet Prekazi, Arbnor Morina, Fadil Berisha, Afrim Tovërlani dhe Jusuf Tortoshi.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...