Zyrtare: Rey Manaj nënshkruan kontratë 5-vjeçare me Albacete - Bota Sot
Zyrtare: Rey Manaj nënshkruan kontratë 5-vjeçare me Albacete

Futboll

Zyrtare: Rey Manaj nënshkruan kontratë 5-vjeçare me Albacete

Më: 9 korrik 2019 Në ora: 20:34
Rey Manaj

Mungonte vetëm zyrtarizimi por edhe ai ka ardhur pasditen e sotme me një njoftim në Twitter nga klubi i Albacetes.

Rey Manaj është larguar përfundimisht nga Interi dhe ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me skuadrën e Segunda Division.

Klubi iberik ka bërë të ditur se ka derdhur në arkat e Interit rreth 2,5 milionë euro për kartonin e futbollistit të kombëtares shqiptare, me Interin që e bleu nga Cremonese Manajn disa vite më parë për vetëm 500 mijë euro dhe tashmë e ka shitur 5 herë më shumë.

Pas disa sezoneve në huazim në vitin e fundit pikërisht te Albacete, Manaj tashmë është përfundimisht një lojtar i Albacetes.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat
Sondazh Pas votimit të projektligjeve për shndërrimin e FSK-së në ushtri, a mund të ketë inskenime nga Serbia për një luftë të re në Ballkan?
Loading...