PSG synon dështimin e Chelseas, Leonardo "çmendet" - Bota Sot
PSG synon dështimin e Chelseas, Leonardo "çmendet"

Futboll

PSG synon dështimin e Chelseas, Leonardo "çmendet"

Më: 14 korrik 2019 Në ora: 07:32
Tiemoue Bakayoko

Një lajm i papritur vjen nga Anglia me PSG-në që kërkon të afrojë në skuadër mesfushorin e Chelsea-s, Tiemoue Bakayoko. 

24-vjeçari ka dështuar totalisht te skuadra londineze, pasi nuk po bën mirë as pas rikthimit nga Milani. Trajneri Frank Lampard është shumë i zhgënjyer me të. 

Drejtori sportiv i kampionëve të Francës, Leonardo, synon ta rimarrë futbollistin në skuadrën e PSG-së. Bakayoko e njeh mirë kampionatin francez, pasi e ka nisur karrierën me Rennes dhe më pas ka kaluar te Monaco.  

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat