Ramiz Krasniqi: Në 10 minutat e fundit referi ishte skandaloz - Bota Sot
Ramiz Krasniqi: Në 10 minutat e fundit referi ishte skandaloz

Futboll

Ramiz Krasniqi: Në 10 minutat e fundit referi ishte skandaloz

Më: 16 korrik 2019 Në ora: 23:53
Ramiz Krasniqi

Skuadra e Feronikelit është eliminuar nga Liga e Kampionëve.

Nikli është mposhtur 1-0 në Fadil Vokrri, nga skuadra uellsiane, TNS.

Një gol i shënuar nga Ebbe ka mjaftuar për skuadrën TNS që të kaloj tutje.

Pas ndeshjes trajneri i Kosovës U19, Ramiz Krasniqi ka komentuar ndeshjen e Niklit.

“Dëshira dhe motivi ishin prezent te lojtarët e Feronikelit, por kundërshtari ishte më shumë përvojë, dhe pikërisht përvoja bëri që të fitonin falë një rasti të vetëm deri në ato qaste”.

“Për Feronikelin nuk ishte rasti i parë që gabojnë në mbrojtje pasi njëjtë ju ndodhi edhe në Uells”.

Rasti i penalltisë: “Kjo ishte penallti e pastër, mendoj që 10 minutat e fundit referi ishte skandalozë.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat