Leonardo këmbëngul: S’ka oferta për Neymarin - Bota Sot
Leonardo këmbëngul: S’ka oferta për Neymarin

Futboll

Leonardo këmbëngul: S’ka oferta për Neymarin

Më: 22 korrik 2019 Në ora: 09:11
Neymar

Drejtori sportiv i Paris Saint-Germain, Leonardo ka insistuar që “asgjë nuk ka ndryshuar” në lidhje me sagën e transferimit në vazhdim që përfshin Neymarin.

Ylli brazilian ka qenë i lidhur me një kthim te Barcelona, vetëm dy vjet pas largimit nga klubi katalanas për t’u bashkuar me ekipin e tij aktual për një shumë rreth 222 milionë eurove, më e shtrenjta në histori.

Raportimet e fundit treguan se Barcelona  ka kontaktuar klubin paresien mbi një lëvizje për Neymar, por Leonardo theksoi se asnjë ofertë konkrete nuk është bërë për 27-vjeçarin.

Leonardo i tha Sky Sports: ”Nuk ka ndryshuar asgjë, asgjë fare. Nuk ka oferta konkrete për Neymar. Ai ka një kontratë me ne dhe është lojtari ynë”.

”Unë përsëris, nuk ka ofertë konkrete. Ka qenë e njëjta situatë për 10 ditë”.

Ndërkohë trajneri Thomas Tuchel ka thënë se kjo punë është mes lojtarit dhe klubit.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat