Formacionet zyrtare: Fenerbahce – Gaziantep, lajm i madh për Vedat Muriqin

Futboll

Formacionet zyrtare: Fenerbahce – Gaziantep, lajm i madh për Vedat Muriqin

Më: 19 gusht 2019 Në ora: 18:23
Vedat Muriqi

Vedat Muriqi do të debutojë te Fenerbahce në elitën e futbollit turk.

Ylli i Kosovës është pjesë e formacionit startues të Fenerbahces, në ndeshjen e javës së parë kundër Gazisehir Gaziantep FK.

Muriqi këtë verë iu bashkua gjigantit turk, nga skuadra e Rizespor. Ai gjithashtu u kërkua shumë edhe nga Galatasaray.

Ndeshja mes Fenerbahces dhe Gazisehir Gaziantep FK fillon nga ora 19:00.

Formacionet zyrtare:

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat